KLASICKÉ MASÁŽE

Masáž je druh strukturovaného doteku, který může být buď zklidňující nebo stimulující. Pokud jste při masáži zaměřeni na přenos energie, může příznivě ovlivnit tělo, mysl, ducha i emoce. Klasická masáž je starověké umění, které lidé využívali po staletí a k němuž se dnes s důvěrou vrací. Staří Egypťané využívali masáž k uzdravování i pro potěšení. V Indii, v Číně a v Japonsku je masáž dodnes hojně využívána jako vhodný doplněk v průběhu celého léčebného procesu. Nejstarší odkazy na masáže se v Číně datují do 2. a 3. tisíciletí př.n.l.

 

JAK VÁM MASÁŽ POMÁHÁ

Masáž pomáhá odvádět z těla odpadní látky, především kyselinu mléčnou, uvolňuje svaly a obnovuje jejich normální funkci. 

Mezi terapeutické účinky masáže patří uvolnění napětí ve svalech, tonizace a zpevnění svalů, povzbuzení krevního oběhu a lymfatického systému. Pokud cvičíte příliš nebo naopak velmi málo, a také při psychickém a duševním napětí, se mohou ve svalech usazovat odpadní produkty svalové aktivity (např. oxid uhličitý, kyselina mléčná a močovina) a svalová vlákna potom po sobě nemohou volně klouzat, čímž se zvyšuje svalový tonus. 

Stejně jako na svaly působí masáž i na nervový systém, ovlivňuje autonomní nervovou soustavu a díky tomu se masírovaný cítí celkově uvolněný. Dráždění citlivých nervových zakončení se centrální nervovou soustavou přenáší do mozku, což přispívá k příjemným pocitům v průběhu masáže. Nervová soustava také ovládá soustavu cévní. Nedostatečný oběh krve v cévách má za následek snížený přívod krve a špatný odvod odpadních látek. Stimulací krevního oběhu masáž zlepšuje také kvalitu kůže, která tvoří největší část lidského těla. To, jak se cítíme uvnitř, se často projeví na stavu naší pokožky, čemuž nasvědčuje i to, že mnoho kožních obtíží je zapříčiněno stresem. Prostřednictvím masáže dochází k uvolnění přebytečného napětí a snížení vlivu stresu na náš organismus.

Masáž působí na svaly a může ovlivnit vazivovou tkáň chránící klouby. Problémy s kostmi je však třeba řešit zvlášť. Masáž samozřejmě není všelékem, ale může výrazně přispět k obnovení přirozené rovnováhy v těle. Masáží můžeme přispět k odstranění únavy a vyrovnat tak důsledky jednostranného zatěžování organismu během dne. Pravidelná masáž je vynikající prevencí před různými tělesnými neduhy a navíc je velmi příjemná.

 

POUŽÍVANÉ MASÁŽNÍ PROSTŘEDKY
  • MASÁŽNÍ OLEJE

Zažijete hedvábně jemnou masáž s Vita-silk olejem. Špičkový masážní olej Vita Silk od firmy Schupp je pečující olej, který podporuje funkci pokožky, hydratuje ji a zanechává ji hedvábně jemnou. Obsahuje jojobový olej, vitamín A a E, je bez barvících a konzervačních látek. Jojobový olej dodá pokožce hedvábnou jemnost. Vhodný zejména pro citlivou, suchou a popraskanou pokožku. Působí regeneračně, pokožku vyhlazuje, ošetřuje, dodává ztracenou pružnost a má hojivé účinky. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamín E, minerály a mnoho dalších látek, zajišťujících pleti potřebnou výživu. Vhodný i pro vlasy, kterým dodává hebkost a oslnivý lesk. Ačkoli se jedná o vosk, běžně se označuje jako olej. Vhodný pro všechny typy pleti. Jojobový olej zvyšuje elasticitu a pomáhá předcházet stárnutí pokožky.

  • MASÁŽNÍ SVÍČKA

Masáž masážní svíčkou poskytuje jedinečný relaxační zážitek. Vaše pokožka se obohatí vyváženou kombinací aktivních látek a vy zažijete příjemný pocit tepla provázený aromatickou vůní rozpouštěného masážního oleje. Spojení unikátní vůně a decentního světla vytvoří ideální relaxační atmosféru. 

Masážní svíčka od firmy Vitaocéan je čistý přírodní produkt vyrobený ze včelího vosku a kompozice aromatických olejů. Podmanivá vůně jasmínu si vás získá. S tímto produktem vás čeká výjimečný wellness zážitek.

Masážní svíčka s jemně získávaným medovým extraktem a extraktem ze zázvoru  (PINO Pharmazeutische Präparate GmbH) vám přinese skutečný medový sen. Přírodní medový extrakt, bohatý na enzymy, minerální látky a aminokyseliny, vyhlazuje a změkčuje pokožku. Obsahuje železo, selen, vápník, draslík a množství dalších minerálů a pomáhá při mnohých obtížích. Považuje se za silné přírodní antibiotikum, díky své schopnosti ničit bakterie. Pomáhá při nachlazení a podporuje obranyschopnost organismu. Pro své vlastnosti je nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti. Hřejivý zázvorový extrakt revitalizuje unavenou a bledou pokožku. Zázvor je výborným pomocníkem při nachlazení, bolestech hlavy i trávicích potížích. Uvolňuje napětí a podporuje hubnutí. K intenzivní péči o kůži je svíčka doplněna o kokosový olej a včelí vosk. 

Kontakt

Masáže Zdeněk Všetečka
REHABILITAČNÍ AMBULANCE
MUDr. Roman Salaj
Komenského 821, Trutnov

+420 604 376 349

Máte-li zájem o cvičení pomocí metody SPS v Trutnově, můžete se objednat na individuální konzultaci. 

 

 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.