SM Systém v kondičním tréninku sportovců

08.11.2021

Kondiční trénink pomocí metody SM Systém umožňuje vykonávat oblíbený sport po celý život. Pokud se cvičení provádí pravidelně a správnou technikou, je výkon jakéhokoli sportu výrazně lepší, pružnější a koncentrovanější, snižuje se také počet úrazů.

PROČ JE PRO SPORTOVCE DŮLEŽITÁ SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE

Chybně prováděný pohyb při sportu (a nejen při něm), který je navíc často opakovaný, vede postupem času k onemocnění pohybového aparátu. Pro prevenci poškození svalů, páteře a kloubů je kvalitní kondiční trénink naprosto nezbytný. Zároveň je také kompenzací jednostranného zatížení, ke kterému u mnoha sportů dochází.

KONDIČNÍ TRÉNINK - ZÁKLADNÍ PRINCIPY

SM Systém na sportovní úrovni vychází ze "40 cviků pro regeneraci páteře", které se provádí s větším rozsahem pohybu a větší rychlostí. Správné provedení cviků je náročné po stránce technické i stabilizační, důležité je udržení rovnováhy. Všechny cviky se tedy cvičí zprvu pomalu a teprve po správném zafixování a zautomatizování pohybu se cvičení zrychluje. Kombinace cviků najdou své uplatnění při sportech jako je hokej, tenis, squash, volejbal, házená, golf aj.

PRAKTICKÉ VYUŽITÍ

S pomocí vhodných kombinací cviků lze sestavit individuální kondiční tréninkový program pro rekreační i profesionální sportovce, rehabilitační či regenerační plán. Výsledkem je plynulý a stabilizovaný pohyb a cvičení, které je cestou nejen k fyzickému, ale i duševnímu uvolnění.

Ideální je cvičit 30 minut denně a cvičení uplatnit také v každodenním životě, tj. spirálně stabilizovaná chůze.