Klasické masáže

Trpíte bolestmi zad?  Trápí vás svalové napětí?  Masáží můžeme přispět k odstranění únavy a vyrovnat tak důsledky jednostranného zatěžování organismu během dne. 

Masáž je druh strukturovaného doteku, který může být buď zklidňující nebo stimulující. Dobře provedená masáž může příznivě ovlivnit tělo, mysl, ducha i emoce a podpořit léčebné a regenerační procesy v těle. Klasickou masáž lidé využívali po staletí a dnes se k ní s důvěrou vrací. Už staří Egypťané využívali masáž k uzdravování i pro potěšení.

Masáž samozřejmě není všelékem, ale může výrazně přispět k obnovení přirozené rovnováhy v těle.  Pravidelná masáž je vynikající prevencí před různými tělesnými neduhy a navíc je velmi příjemná...


Jak vám masáž pomáhá

 • Přispívá k uvolnění napětí ve svalech - zároveň při masáži dochází k tonizaci a zpevnění svalů, povzbuzení krevního oběhu a lymfatického systému. 
 • Pomáhá odvádět z těla odpadní látky - především kyselinu mléčnou, uvolňuje svaly a obnovuje jejich normální funkci. Pokud cvičíte příliš nebo naopak velmi málo, a také při psychickém a duševním napětí, se mohou ve svalech usazovat odpadní produkty svalové aktivity (např. oxid uhličitý, kyselina mléčná a močovina) a svalová vlákna potom po sobě nemohou volně klouzat, čímž se zvyšuje svalový tonus.
 • Působí i na nervový systém -ovlivňuje autonomní nervovou soustavu, díky tomu se masírovaný cítí celkově uvolněný. Dráždění citlivých nervových zakončení se centrální nervovou soustavou přenáší do mozku, což přispívá k příjemným pocitům v průběhu masáže.
 • Stimuluje krevní oběh - nervová soustava také ovládá soustavu cévní. Nedostatečný oběh krve v cévách má za následek snížený přívod krve a špatný odvod odpadních látek. Stimulací krevního oběhu dochází k lepší látkové výměně.
 • Zlepšuje kvalitu kůže - ta tvoří největší část lidského těla. To, jak se cítíme uvnitř, se často projeví na stavu naší pokožky.
 • Prostřednictvím masáže dochází k uvolnění přebytečného napětí a snížení vlivu stresu na náš organismus.
 • Působí na svaly a může ovlivnit vazivovou tkáň chránící klouby. Problémy s kostmi je však třeba řešit zvlášť. 

Masáž jako DÁREK

Vyberte ten nejlepší dárek pro své blízké a dopřejte jim chvíli odpočinku a uvolnění.

Používané masážní prostředky

Masážní olej

 • Špičkový masážní olej Vita Silk od firmy Schupp podporuje funkci pokožky, hydratuje ji a zanechává ji hedvábně jemnou. 
 • Obsahuje jojobový olej, vitamín A a E, je bez barvících a konzervačních látek. Jojobový olej dodá pokožce hedvábnou jemnost, zvyšuje elasticitu a pomáhá předcházet stárnutí pokožky.
 • Vhodný zejména pro citlivou, suchou a popraskanou pokožku. Působí regeneračně, pokožku vyhlazuje, ošetřuje, dodává ztracenou pružnost a má hojivé účinky. 
 • Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamín E, minerály a mnoho dalších látek, zajišťujících pleti potřebnou výživu. 
 • Vhodný i pro vlasy, kterým dodává hebkost a oslnivý lesk. 
 • Ačkoli se jedná o vosk, běžně se označuje jako olej. 
 • Vhodný pro všechny typy pleti. 

Masážní svíčka

 • Masáž masážní svíčkou poskytuje jedinečný relaxační zážitek. Vaše pokožka se obohatí vyváženou kombinací aktivních látek a vy zažijete příjemný pocit tepla provázený aromatickou vůní. 
 • Masážní svíčka od firmy Vitaocéan je čistý přírodní produkt vyrobený ze včelího vosku a kompozice aromatických olejů. Podmanivá vůně jasmínu si vás získá.
 • Masážní svíčka s jemně získávaným medovým extraktem a extraktem ze zázvoru (PINO Pharmazeutische Präparate GmbH) vám přinese skutečný medový sen. Přírodní medový extrakt bohatý na enzymy, minerální látky a aminokyseliny, vyhlazuje a změkčuje pokožku. Pro své vlastnosti je nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti. Hřejivý zázvorový extrakt revitalizuje unavenou a bledou pokožku. K intenzivní péči o kůži je svíčka doplněna o kokosový olej a včelí vosk.

Spirální stabilizace páteře

"Pravidelná masáž zad uleví od bolesti. Aktivní cvičení, které podpoří správné držení těla, nám může přinést život bez bolestí."

Metoda SPS (též SM Systém) - cvičení s elastickým lanem, které posílí svaly hýžďové, břišní a svaly pánevního dna. Protáhne záda, zrelaxuje přetížené paravertebrální svaly a uvolní tlak na meziobratlové ploténky. Je prevencí bolestí zad, vyrovnává svalové dysbalance, aktivně protahuje svaly zkrácené a posiluje svaly ochablé.

Originální metoda MUDr. Richarda Smíška je prověřena 35 letou praxí a má uznání českých i německých zdravotních pojišťoven. Podstatou tohoto účinného pohybového programu je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou v průběhu optimálně koordinovaného pohybu. Tak se vytvoří dynamický stabilizační svalový korzet. Při každém cviku dochází k vyrovnání páteře do střední linie a jejímu vytažení vzhůru (trakci). Tak vzniká vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének po sedavém zaměstnání nebo náročném sportu. 

Cvičení je vhodné pro každého a dá se snadno naučit.

Co získáte cvičením pomocí metody SPS

 • Sportovcům cvičení SPS přináší zlepšení citu pro rovnováhu a stabilitu a zejména chrání páteř a klouby před přetížením. Cvičení SPS zlepšuje sportovcům fyzickou kondici, pomáhá jim udržet si zdraví a umožňuje jim tak dělat jejich oblíbený sport co nejdéle.
 • U cvičení dětí a mládeže je cílem hlavně regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole. Jde zde zejména o prevenci vzniku vadného držení těla, které je dnes u dětí velmi častým jevem.
 • Osobám středního věku přináší cvičení SPS zejména obnovu svalové rovnováhy (odstranění svalových dysbalancí), uvolnění bolestivého svalového napětí z jednostranného zatížení a dobře je připraví na rekreační sporty.
 • Metodou spirální stabilizace páteře lze cvičit před otěhotněním, v průběhu celého těhotenství i v rámci regenerace po porodu. Vychází se ze základní sestavy 12 cviků, které jsou uzpůsobeny aktuálnímu zdravotnímu stavu nastávající maminky. Vlivem správného cvičení dochází k posílení svalů břišních, hýžďových a svalů pánevního dna. Cílem cvičení je mobilizace páteře, uvolnění a protažení zádových svalů, aktivace a správné nastavení svalů pánevního dna. Cvičení je prevencí bolestí zad v bederní oblasti způsobené rostoucím bříškem a změnami v průběhu těhotenství, zároveň je přípravou na přirozený a nekomplikovaný průběh porodu. Prokrvení pánevní oblasti má také pozitivní vliv na vývoj dítěte. Cviky se provádí v takovém rozsahu a takovou silou, která nebolí. Důležitý je příjemný pocit ze cvičení.
 • U seniorů je cílem cvičení SPS hlavně stabilizace chůze a prevence pádů.

Galvanoterapie

Tělová manuální lymfomasáž, likvidace podkožní tukové tkáně, revitalizace buněk

Trápí vás bolesti kloubů a svalů, oteklé nohy či křečové žíly? Řešíte povadlé svaly na rukách, celulitidu nebo "špeky" na břiše? Chcete se zbavit strií a povislé kůže (např. po porodu)?


Galvanické tělové lázně 

  Hlavní přínosy při pravidelném používání:
 • Udržuje lymfu v pohybu - odvádí z těla škodlivé látky, rozvádí po těle živiny
 • Úleva při bolestech svalů, snižuje otoky, pohmožděniny - odvodňuje
 • Doplňková terapie při hojení jizev (nejen po císaři)
 • Zmírní celulitidu a strie, zeštíhlí a zpevní postavu
 • Pomáhá zlepšit vzhled exematické pokožky, lupénky
 • Pomáhá při potížích s křečovými žilami a zlepšuje vzhled metličkových cév
 • Zmírňuje procesy vnějšího stárnutí - vyhladí a zpevní pokožku, hydratovaná zářivá pleť, mladistvý vzhled
 • Dokáže zmírnit následky poúrazových stavů

VHODNÉ PRO SPORTOVCE:

 • výrazně zlepšuje regeneraci po sportovním výkonu
 • uvolní namožené a stažené svaly

Jak to funguje

Galvanoterapie - léčba galvanickým proudem. Nijak nová, nicméně leckdy opomíjená, metoda v oblasti péče o tělo a zdraví. Galvanický proud se pro své blahodárné regenerační účinky používá v lázeňství již řadu let. Jedná se o kontaktní elektroléčbu stejnosměrným proudem. Pomocí galvanoterapie vpravíme do těla účinnou látku, aniž by procházela zažívacím traktem. Tím se zvýší účinnost dané látky a navíc šetří organismus.


Age LOC Galvanic Body Spa - malý velký pomocník 

Přístroj disponuje vodivým povrchem pro použití na tělo. Je vhodný pro celulitidu, stimulaci svalů při bolestech, pro aktivaci svalových vláken jako podporu ke cvičení a další procedury. Jeho princip je založen na šetrném stejnosměrném proudu. Mimořádné patentované zařízení nastaví proud na úroveň vaší pleti, a v závislosti na nastavení vysílá kladný, nebo záporný náboj. Naše pokožka je dobrým vodičem elektřiny a tento nízký proud prochází bezpečně naším tělem a efektivně napomáhá k obnově pleti a řadě prospěšných ošetření vaší pokožky.

Vibrace způsobí fyzickou stimulaci endotelu, následuje chemický proces, který způsobuje rozšíření cév a tím zlepší průtok krve a pohyb tekutin. Zlepšení pohybu tekutin lépe odstraní odpadní látky a umožní dodání více živin do kožních buněk. Díky zapracování klíčových složek (ze speciálních gelů) do hloubky pokožky ji dokáže očistit, vyživit, jemně promasírovat a rozproudit lymfatický systém. Tím se naše pokožka stává pružnější a pevnější.


Působí na:

 • zdroje stárnutí
 • štěpí tuky - viditelné zeštíhlení ošetřovaných partií
 • lymfatický systém
 • podporu přirozené tvorby elastinu - eliminuje povadlou kůži
 • podporu tvorby kolagenu
 • přispívá ke správné funkci pohybového aparátu - minimalizuje až odstraňuje bolest


Kontraindikace

Galvanoterapie není vhodná pro osoby s kardiostimulátorem, kovovými implantáty v oblastech aplikace galvanizace, epileptiky a lidi trpící poruchami krevního oběhu.

Baňkování

masáž pomocí skleněných baněk

Baňkování spočívá v přikládání skleněných baněk na pokožku. 

Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. 

Baňky se většinou přikládají na dobu 20min. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, "modřiny" - ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda - na ně se většinou aplikuje 8 - 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky.


Účinky baňkování

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Je to jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.  

Baňkování:
 • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
 • detoxikuje organismus
 • příznivě působí na lymfatický systém
 • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
 • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
 • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
 • působí proti otokům a bolestem nohou

Kontraindikace:

 • Baňkování není vhodné v případě, že trpíte trombózami, křečovými žilami, gangrénami, máte otevřené rány nebo hnisavé infekce.

Kontakt

Trutnov

+420 732 707 575

info@vsetecka-masaze.cz